X-raypad Aqua Control 2 | Test & Recenzja

Nikodem Chroscicki

Czy Aqua control 2 okaże się godnym następcą już kultowego Aqua Control Plus? Przekonajmy się!

Opakowanie

Podkładka przychodzi do nas w solidnym kartonowym opakowaniu, zawinięta szczelnie w folie. Nie ma mowy o uszkodzeniu produktu podczas transportu.

Szybkość

Według producenta podkładka aqua control 2 to połączenie controla i speeda. Trudno się z tym nie zgodzić, że jest to podkładka typu mid, ale jest jednak szybsza od popularnych podkładek takich jak xtrfy gp4 czy Zowie G-SR-SE (W szczególności po dłuższym użytkowaniu), które również są sygnowane jako podkładki średniej szybkości. Warto dodać, że ślizg jest bardzo płynny i przy starcie ruchu myszką podkładka nie stawia żadnego oporu. Według producenta następca ac+ jest również od niego szybszy (zdjęcie niżej).

Stopping power

Początkowo myślałem, że pod tym względem aqua control mnie nie zadowoli i stopping power będzie dla mnie niewystarczający. Okazało się jednak, że ten parametr jest idealnie wyważony. Jeśli ktoś oczekuje większej siły hamowania — rekomendowałbym zdecydowanie bardziej Xtrfy gp4, którą okazje recenzować miał Bartek Malesiński.

Nowy aqua control posiada inne logo od swojego poprzednika. Co warto zauważyć, jest ono mniejsze od tego w ac+.

Powierzchnia

Nie jest to najzwyklejszy materiał, który możemy spotkać w marketowych podkładkach. Jest on dosyć przyjemny w dotyku i nie podrażnia nadgarstka w trakcie dłuższych sesji gamingowych, lecz czuć pod ręką, że nie jest on idealnie gładki. Nie powinien mieć on problemów z najróżniejszymi rodzajami ślizgaczy.

Odporność na warunki atmosferyczne ITP.

Podkładka dosyć dobrze wypiera płyny. Wylewając, na nią wodę, jesteśmy w stanie szybko wyczyścić płyn i dalej cieszyć się czystą podkładką. Jej czyszczenie jest również bardzo łatwe. Bez problemowo schodzą z niej plamy oraz zabrudzenia podczas czyszczenia.

Obszycie

Dosyć mocno zbite, cienkie i bardzo dobre jakościowo. Po 3 miesiącach intensywnego użytkowania mousepada obszycie wygląda jak nowe. Xraypad się postarał w tej kwestii i poprawił się względem poprzednika.

Spód

Jest to najzwyklejsza guma, jednak bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Posiadam rozmiar 900 × 400 i nawet używając bardzo dużej ilości siły, nie jestem w stanie przesunąć podkładki po biurku.

Podsumowanie

Xraypad moim zdaniem zdecydowanie odrobił robotę. Następca, a raczej ulepszona wersja legendarnego aqua controla + jest godną polecenia podkładką typu mid w swoim budżecie (cena jest zależna od rozmiaru).

Udostępnij ten artykuł
Obserwuje:
Siema, jestem Niko. Interesuję się myszkami oraz modyfikacjami do nich, a także szeroko pojętym tematem audio. Uwielbiam grać we wszelakie gry fpsy oraz battle royale.
3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *