Recenzja Dream Machines DreamPad Rough Control – kontrola myszki jest najważniejsza!

Damian Gola

DreamPad Rough Control to nowa odsłona popularnej podkładki od producenta Dream Machines. Do dziś pamiętam, jak kilka lat temu podczas kupowania swojej pierwszej myszki dedykowanej graczom, zdecydowałem się na zakup podkładki. Wybór padł na propozycję wspomnianą na początku akapitu – najpopularniejsza w tamtym okresie podkładka, czyli DM Pad L, który przez rok dzielnie służył mi w eliminowaniu kolejnych przeciwników w grach. W międzyczasie przesiadłem się na podkładki typu Speed i korzystałem z nich aż do teraz. Dream Machines dodało bowiem do swojej kolekcji nowy model, jednak tym razem zamiast MID’a zaoferowało nam podkładkę typu Control. Czy DreamPad Rough Control spełnia założenia taniej, ale dobrej podkładki? Pora się przekonać!

Informacja

Produktu do testów udostępniła mi w ramach barteru firma Dream Machines, za co serdecznie dziękuję. Oczywiście mogę w tym miejscu napisać, że w żaden sposób nie zmienia to mojej opinii na temat produktu, jednak to w Twojej kwestii, Drogi czytelniku, leży, jak tą informację odbierzesz.

Opakowanie

DreamPad Rough Control przychodzi do nas w takim samym opakowaniu, jak 99% podkładek: lekkim kartonie koloru czarnego, na którym znajdują się najważniejsze informacje dotyczące podkładki, z których najważniejszymi są jej typ oraz wymiary. Poza tym sama podkładka jest szczelnie zawinięta w folię, więc o jej bezpieczeństwo podczas transportu nie musimy się martwić.

Dream Machines DreamPad Rough Control - Opakowanie, Front oraz prawy bok
Dream Machines DreamPad Rough Control - Opakowanie, zawartość
Dream Machines DreamPad Rough Control - Opakowanie, tył oraz lewy bok

Wymiary

Na chwilę obecną opisywana podkładka jest dostępna w tylko jednej wielkości: 450 x 400 x 4 [mm]. Dream Machines postanowiło zaoferować matę o milimetr grubszą niż standardowa, ale nie ma to żadnego wpływu na komfort jej użytkowania. Mam nadzieję, że polski producent pokusi się o powiększenie oferty o kilka innych rozmiarów, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dream Machines DreamPad Rough Control - Wygląd podkładki

Szybkość

DreamPad Rough Control, jak sama nazwa wskazuje, jest Controlem, czyli tym najwolniejszym typem podkładki. Myszka bez oporu śmiga po niej z dużymi prędkościami, a mimo to jestem w stanie kontrolować jej ruchy z dużą dokładnością. Używając podkładek typu Speed miewałem problemy z celnością w grach, tutaj ich nie uswiadczyłem. U was zapewne sytuacja będzie podobna, nawet jeśli gracie na niskich czułościach.

Stopping power

Jak na Controla przystało, stopping power jest mocno odczuwalny. Gdy delikatnie popchnieny gryzonia, ten natychmiast się zatrzyma. Jak wcześniej wspomniałem, przyzwyczaiłem się do podkładek typu Speed, a mimo to DreamPad Rough Control bardzo miło mnie zaskoczył. Korzystało mi się z niego niezwykle przyjemnie.

DM Pad L miał na sobie nadruk w postaci sporego napisu DM w prawym dolnym rogu podkładki (ok. 2×2 cm), ale jego następca doczekał się pewnej „aktualizacji”. Otóż DreamPad Rough Control zamiast nadruku ma… metkę. Nie wiem dlaczego inni producenci nie praktykują tej metody, wiem natomiast, że jest ona genialna. Dlaczego? Po pierwsze, metka nie będzie nikomu przeszkadzała. Po drugie, nadruk po pewnym czasie się zedrze. Po trzecie, metkę zawsze można schować pod podkładką, przez co będzie ona niewidoczna. Liczę na to, że ten sposób na branding w niedalekiej przyszłości będzie powszechnie stosowany.

Dream Machines DreamPad Rough Control - Logo
Dream Machines DreamPad Rough Control - obszycie

Powierzchnia

Powierzchnię omawianej podkładki stanowi dobrej jakości materiał, którego ciekawą cechą jest to, że mieni się, gdy skierujemy w jego stronę wiązkę światła. Nie jest idealnie gładki, jednak w żaden sposób nie podrażnia nadgarstka. Mimo swojej szorstkości, podkładka jest bezpieczna dla każdego rodzaju ślizgaczy i nie sprawia żadnych problemów, nawet podczas długich sesji gamingowych.

DreamPad Rough Control nie jest niestety wodoodporny. Wylanie na niego płynu, np. wody, jest równoznaczne z koniecznością wysuszenia lub wyczyszczenia maty. Nadmierna potliwość dłoni nie będzie jednak problematyczna, gdyż pot nie zmoczy podkładki i nie zmieni jej właściwości, co jest niewątpliwie zaletą.

Dream Machines DreamPad Rough Control - powierzchnia

Wytrzymałość i obszycie

DreamPad Rough Control nie ma żadnych problemów z zadrapaniami bądź innymi tego typu niedogodnościami. Powierzchnia się nie ściera i pozostaje taka, jak w momencie wyjęcia podkładki z pudełka. Solidne wykonanie to kolejny plus tego produktu.

Od obszycia podkładki w tak niskiej cenie nie można za wiele wymagać. Nie jest idealne, gdzieniegdzie wystaje, tu i tam się rozchodzi. Mimo wszystko uważam, że jest znacznie lepsze niż w poprzedniku, a co za tym idzie, że polski producent poczynił w tej kwestii postęp

Spód

Cały spód podkładki pokrywa guma, która ma za zadanie zapobiegać ślizganiu się maty po powierzchni biurka. U mnie sprawdzała się ona znakomicie.

Podsumowanie DreamPad Rough Control

DreamPad Rough Control pozytywnie mnie zaskoczył. Nigdy nie pomyślałbym, że podkładka typu Control przypadnie mi do gustu bardziej niż Mid czy Speed. Dream Machines stworzyło bardzo dobry produkt za niewielkie pieniądze, który moim zdaniem eliminuje z rynku swojego poprzednika. Krótko mówiąc, bierzcie śmiało, bo warto.

Rekomendacja EnvyTech
Udostępnij ten artykuł
przez Damian Gola
Czołem, jestem Damian, szerzej znany jako Hinis. Interesuję się elektroniką, głównie peryferiami komputerowymi. Najczęściej zdarza mi się testować produkty z kategorii "Audio", bo to na nich znam się najlepiej. Czas wolny spędzam na słuchaniu muzyki (głównie katuję ciężkie gatunki) oraz ogrywam tytuły RPG.
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *