Carbon 400 Logo

Genesis Carbon 400 Logo | Test i recenzja

Damian Gola

Osobiście nie znam osoby spędzającej czas przy komputerze, która nie korzystałaby z podkładki pod mysz. To w końcu akcesorium równie ważne, jak sama mysz. Bez niej ślizgacze mogą błyskawicznie stracić na żywotności, przez co konieczna będzie ich wymiana. Konsumenci stawiają zazwyczaj na podkładki nie droższe niż 100 złotych i to właśnie do tej grupy zaliczymy omawiany dziś produkt. Panie i Panowie, przed Państwem Genesis Carbon 400 Logo. Czy tą średnich rozmiarów podkładką warto w ogóle zawracać sobie głowę? A może ma ona potencjał, by stać się bestsellerem?

Informacja

Produkt do testów udostępniła mi w ramach barteru firma Genesis, za co serdecznie dziękuję. Oczywiście mogę w tym miejscu napisać, że w żaden sposób nie ma to wpływu na przebieg recenzji, jednak to w Twojej kwestii, Drogi czytelniku, leży, jak ów informację odbierzesz.

Opakowanie i zawartość

Carbon 400 Logo przychodzi do nas w kartonowym pudełku. Na jego powierzchni ujrzymy naklejki przedstawiające produkt, jego właściwości, specyfikację i krótką notkę w kilku językach. Znajdują się tutaj także informacje odnośnie rozmiaru podkładki, w moim przypadku jest to rozmiar M – 350 mm x 250 mm. W środku pudełka znajdziemy samą podkładkę owiniętą folią zabezpieczającą. Jest to częsty zabieg stosowany przez producentów.

Genesis Carbon 400 Logo - Opakowanie, front oraz bok
Już na opakowaniu producent zdradza, jak prezentuje się produkt.

Wytrzymałość

Producent nazywa swój produkt wodoodpornym i taki rzeczywiście on jest – podkładka zalana wodą nie wchłonie jej. Po wytarciu rozlanej cieczy mata nie potrzebuje długiego czasu, aby zalana część wyschła, więc są to moim zdaniem informacje warte odnotowania, a osoba, która często omyłkowo wyleje coś na biurko, powinna dostrzec atut tego produktu. Podczas okresu testowania podkładki ta nie zmieniła swojego koloru ani właściwości.

Obszycie

Producenci coraz częściej przywiązują do tego wagę i tak jest również w przypadku Genesis. Obszycie Carbon 400 Logo jest dobrze wykonane, solidnie zbite. Co prawda, o ile gdzieniegdzie jesteśmy w stanie zauważyć delikatne nierówności, o tyle nie wpływają one negatywnie na komfort korzystania z podkładki.

Genesis Carbon 400 Logo - Opakowanie, lewy bok
Czerwony kolor, z którego słynie polski producent.

Wartym odnotowania jest fakt, iż obszycie nie jest zrównane z poziomem powierzchni roboczej, jednak patrząc na cenę produktu ciężko się do tego przyczepić. Nie wystaje ono znacząco, więc w tym przypadku można uznać to nawet za plus.

Spód

Podkładka od spodu jest pokryta najzwyklejszą gumą. Skutecznie zapobiega ona przesuwaniu się podkładki, nawet, jeśli włożymy w to sporo siły.

Genesis Carbon 400 Logo - Opakowanie, prawy bok
#GenesisGaming również widnieje u nas w redakcji.

Logotyp

Podkładka posiada w lewym dolnym rogu niewielkie logo z nazwą producenta. Po jej prawej stronie również widnieje logo, tym razem jednak dużo większe.

Genesis Carbon 400 Logo - Opakowanie, zawartość
Również Genesis dołącza do grona producentów zabezpieczających podkładkę folią.

Stopping power

Jak przystało na podkładkę typu MID, stopping power jest umiarkowany. Nawet przy użyciu nieco większej siły myszka nie wpada w poślizg po jej popchnięciu, zostaje bowiem szybko zatrzymana.

Typ podkładki

Genesis tym razem postawił na podkładkę typu MID, czyli optymalne połączenie zalet Controla oraz Speeda. Carbon 400 Logo należy jednak do szybszych MID-ów, gdyż posiada on mniejszy stopping power niż przykładowo DM Pad czy DreamPad Rough Control, o czym producent informuje na opakowaniu.

Genesis Carbon 400 Logo - prezentacja podkładki
Trzeba przyznać, że połączenie białego koloru z odcieniem szarego wygląda elegancko. Coraz rzadziej możemy spotkać takie połączenia.

Powierzchnia

Jest wykonana z tworzywa sztucznego, lepszego jakościowo niż to użyte w DM Padzie. Jest ono gładkie, więc nie będzie podrażniało naszych dłoni, a ślizgacze myszki nie powinny się szybko zużywać.

Materiał nie zmienia swoich właściwości pod wpływem różnych warunków atmosferycznych. Temperatura nie ma negatywnego wpływu na jego działanie i przez cały okres jej testowania ta zachowywała się identycznie jak w pierwszym dniu użytkowania.

Genesis Carbon 400 Logo przypadł mi do gustu i zdecydowanie byłby w stanie być moją Daily podkładką. Obszycie nie sprawiało mi większych problemów i nawet gdy korzystałem z niższych wartości Sensivity nie wyszedłem ani razu poza obszar roboczy podkładki. Plusem również jest wykorzystanie białego koloru – rzadko kiedy wykorzystuje się ten kolor nie tylko w przypadku podkładek.

Podkładka na dzień dzisiejszy kosztuje 29zł (wersja L) oraz 59zł (wersja XXL) i w moim odczuciu deklasuje wspomnianego w recenzji konkurenta czyli DM Pad’a. Jednak trzeba postawić jeden minus producentowi, bowiem Genesis zapomniało o najbardziej popularnym rozmiarze – 450mm x 400mm.

Możecie powiedzieć, że zastosowana wysokość 250 oraz 300mm jest mała, jednak podkładka dzięki temu zmieści się na dużej ilości biurek bez problemu. Mam nadzieję, że producent pokusi się o dodanie rozmiaru 450×400 oraz 1200×450.

Rekomendacja EnvyTech
Udostępnij ten artykuł
przez Damian Gola
Czołem, jestem Damian, szerzej znany jako Hinis. Interesuję się elektroniką, głównie peryferiami komputerowymi. Najczęściej zdarza mi się testować produkty z kategorii "Audio", bo to na nich znam się najlepiej. Czas wolny spędzam na słuchaniu muzyki (głównie katuję ciężkie gatunki) oraz ogrywam tytuły RPG.
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *