Genesis Carbon 700 XL – Kolejna udana Cordura?

Genesis Carbon 700 to flagowa podkładka producenta wykonana z Cordury. Czy będzie to godny konkurent dla Endorphy od SPC?

Szybkość

Jak przystało na tego typu materiał, mysz śmiga na niej z bardzo dużymi prędkościami. Mimo faktu, iż jest to najszybszy mousepad jaki dane mi było testować, byłem pod nie małym wrażeniem. Naprawdę idzie się przyzwyczaić!Genesis Carbon 700 - Wygląd

Genesis Carbon 700 – Stopping power

Stopping power również jest typowy jak dla podkładki z Cordury. Gryzonia ciężko jest zatrzymać i przez cały czas “ślizga się” po powierzchni. Czy mi się to podoba? Prawdę mówiąc, wolę ciut większą pewność w zatrzymywaniu myszki.

Genesis Carbon 700 – Tarcie powierzchniowe

Ku mojemu zdziwieniu, całość wydaje się stawiać mniejszy opór niż przytoczona wcześniej Cordura od Endorphy. Genesis zastosował “inny” typ owego materiału i różnice widać gołym okiem. Dla mnie, są to zmiany zdecydowanie na plus.

Genesis Carbon 700 – Płynność

Cieszy mnie fakt, iż płynność w małym stopniu zależy od ślizgaczy. Każda z trzech myszek jakie na niej testowałem posiadała zupełnie inne. Jedna – Tiger Ice, druga – czyste PTFE, trzecia – barwione PTFE. Oczywiście, różnice da się odczuć, ale są to zmiany błahe. Co do samej płynności, jest średnia. Czujemy fakturę podkładki, ale nie przeszkadza nam ona.

Genesis Carbon 700 – Wytrzymałość

Świetna. Bądź nie bądź, Cordura jest materiałem wykorzystywanym nawet w wojsku. Carbon odporny jest na tarcia, zahaczenia, pociągnięcia, ochlapania i na większość innych rzeczy, które mogą zdarzyć się przy “normalnym używaniu”.

Całość, co warto wspomnieć, jest wodoodporna.Genesis Carbon 700 - Wytrzymałość

Genesis Carbon 700 – Odpornośc na zmiany temperatury itp.

W pełni. Po raz enty podaje to jako argument, ale materiał z którego jest wykonana po prostu nie może reagować jakkolwiek z warunkami atmosferycznymi. 

Genesis Carbon 700 – Grubośc i twardość obszycia

Tutaj delikatnie się zawiodłem. Mimo zbitego i sztywnego obszycia jest ono ciut wysokie. Niby nie jest to deal breaker, lecz zawsze mogło być lepiej. 

Genesis Carbon 700 – Spód

Wykonany jest z a’la pianko-gumy. Sprawdza się przeciętnie. Podkładka nie odjedzie nam przy graniu, lecz możemy odczuć delikatne poruszanie się.Genesis Carbon 700 - Spód­

Genesis Carbon 700 – Powierzchnia

Jak już zdążyłem opisać wcześniej – Cordura. Wciąż dosyć egzotyczny materiał którego nie spotyka się codziennie. Osobiście nie jestem jego ogromnym fanem, lecz ta, na swój sposób, mnie urzekła. Warto dodać – podkładka bardzo ciężko się odprostowuje. Nawet po niecałym tygodniu nie jest idealnie płaska.

Genesis Carbon 700 – Podsumowanie

Czy Genesis zaskoczyło wszystkich swoją podkładką? Uważam, że tak. Mimo kilku minusów Endorphy od SPC zyskało konkurenta. Osobiście stawiam podkładkę od Genesisa wyżej niż tę od SPC. Za cenę około 100 złotych Carbon to naprawdę godny polecenia mousepad.

Polecane EnvyTech

Dziękujemy firmie Genesis za udostępnienie sprzętu do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *