Genesis Neon 750 - obrazek wyróżniający

Genesis Neon 750 | Test i recenzja

Damian Gola
Genesis Neon 750 - obrazek wyróżniający
3.3
Ocena końcowa

Rynek headsetów dla graczy jest ogromny. W każdym budżecie mamy w czym wybierać, jednak tylko garstka z tych produktów należy do wartych zakupu. W naszym rodzimym królestwie panuje błędne przekonanie, że produkt droższy lub/i popularniejszy jest znacznie lepszy od tańszego i mniej popularnego odpowiednika. Ta zasada nie ma pokrycia w praktyce, ponieważ nawet tania konstrukcja może okazać się strzałem w dziesiątkę, a produkt za 700 zł potrafi być wielkim rozczarowaniem. Wiele osób zdążyło się o tym przekonać na własnej skórze, na przykład za pośrednictwem kochanych przez wszystkich SteelSeries Arctis. A do jakiego grona możemy zaliczyć polski headset Genesis Neon 750? Czy są to słuchawki warte uwagi? No właśnie…

Informacja

Produktu do testów udostępniła mi w ramach barteru firma Genesis, za co serdecznie dziękuję. Oczywiście mogę w tym miejscu napisać, że w żaden sposób nie zmienia to mojej opinii na temat produktu, jednak to w Twojej kwestii, Drogi czytelniku, leży, jak tę informację odbierzesz.

Genesis Neon 750 - Opakowanie - karton, front

Opakowanie i zawartość

Opakowanie mógłbym opisać jednym zdaniem. Jeśli kiedyś korzystaliście z serii Kraken od RAZER to… dokończcie sami. Produkt przychodzi do nas zapakowany w twardy karton, który ma na sobie tylko i wyłącznie logo firmy oraz nazwę modelu. Jednak to jest tylko wewnętrzna część, na zewnętrznej stronie ujrzeć możemy jeszcze cienką warstwę kartonu. Z frontu oraz lewej strony skrywa błyszczącą naklejkę przedstawiającą model słuchawek (do redakcji trafił model czarny, tudzież czarne słuchawki obrazuje naklejka).

Genesis Neon 750 - Opakowanie, lewy bok
Genesis Neon 750 - Opakowanie, front

Z prawej strony Genesis informuje nas o zastosowanej technologii oraz raczy nas kodem QR, który przenosi nas na stronę producenta.

Genesis Neon 750 - Opakowanie, prawy bok

Z tyłu oprócz trzeciej błyszczącej naklejki możemy znaleźć krótkie informacje o produkcie w ponad 10-ciu językach. Dodatkowo znajduje się tutaj pełna specyfikacja produktu.

Genesis Neon 750 - Opakowanie, tył

W środku kartonowego pudła znajduje się sam headset, który jest ułożony w plastikowej wytłoczce wraz z mikrofonem w centrum. Pod plastikiem znajdują się wszelkie przedłużki, papierologia czy nawet woreczek z logiem Genesis.

Genesis Neon 750 - Opakowanie, zawartość

Wygoda

Genesis Neon 750 niestety nie grzeszą jakością. Cała konstrukcja mocno nawiązuje do plastiku wykorzystywanego w budżetowych produktach, który nie wyróżnia się niczym szczególnym. Pałąk jak i pady są wykonane z ekoskóry, która jest powszechna w praktycznie każdym headset’cie i każdy wie, co się będzie z nią działo pod wpływem czasu. Słuchawki są zasilane z poziomu USB tylko i wyłącznie w celach włączenia podświetlenia LED w muszlach, które swoją drogą mają duży okrąg z nadrukiem w postaci logo producenta. Ów nadruk można bardzo łatwo zdrapać, co poskutkuje prześwitami światła. Jeżeli chodzi o przewód, to ten znajduje się w oplocie i jest dość sztywny. Żeby tego było mało, słuchawki posiadają imbalans kanałów (o tym nieco niżej).

Jakość wykonania

W kwestii wygody natomiast również nie jest kolorowo. Przewód jest podzielony na dwie odrębne części, a łączy je dość dużych rozmiarów pilot, którym możemy włączyć bądź wyłączyć podświetlenie, zmienić głośność słuchawek i wyciszyć mikrofon. Pałąk jest sztywny, metalowa blaszka znajdująca się w środku jest dosyć solidnie wypchana dookoła i nie ma praktycznie żadnego skoku, a sytuacji nie poprawia użycie ekoskóry. Ta jest również wykorzystana w konstrukcji padów, jednak tam sytuację w niewielkim stopniu poprawia miękka pianka w środku. Warto napomnieć jeszcze o prowadnicach muszli, gdyż te działają bez wyraźnego skoku, a same z siebie potrafią po przykładowo nałożeniu headsetu na głowę po prostu się złożyć. Do plusów w kwestii wygody użytkowania można natomiast zaliczyć odpinany mikrofon.

Jakość mikrofonu

W kwestii jakości mikrofonu pozwolę wam wydać werdykt i załączam sampel dźwiękowy wspomnianych słuchawek (próbka mikrofonu nie jest w żaden sposób poprawiana w programach pokroju Audacity)

Brzmienie

I tutaj na dobry początek pies pogrzebany przez… imbalans kanałów, który wystąpił w egzemplarzu udostępnionym redakcji. Ale zaraz, jak to? Czym jest imbalans kanałów? Otóż imbalans kanałów to nic innego, jak przetworniki grające z różną głośnością. W moim wypadku Lewa słuchawka grała głośniej od Prawej, przez co ciężko mi było wykonać dokładne testy. Oczywiście czasami headset miał dobry humor i grał na równym poziomie głośności, jednak nie trwało to zbyt długo.

Co udało mi się wywnioskować w momencie, gdy słuchawki działały poprawnie? Na dobry początek trzeba powiedzieć, że te grają bardziej do tyłu – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dźwięk wydobywany z przetworników był bardziej wydobywany z tylnej części muszli, aniżeli jej środka. Poza tym można dostrzec nieco więcej podbitych niskich tonów, jak i podciągnięcie górnego pasma, ale nic poza tym. Słuchając hip-hopowych, czy rapowych kawałków jest w stanie fajnie wybić się i pokazać. Średnica jest dosyć stonowana – nie ma tutaj większego zaskoczenia nad jakością, jest po prostu okej. Górne pasmo natomiast czy to w muzyce elektronicznej, czy phonk’u/metalu potrafi nieco dać do pieca dla uszu, skutkuje to efektem „kłucia”. W grze CS:GO nie uświadczyłem większych problemów z usłyszeniem, skąd biegnie przeciwnik. Scena jak na tę półkę cenową jest w porządku, nie jest ona zbyt wycofana i mam wrażenie jakby była nieco lepiej skomponowana względem przykładowo Cloud Alpha, które również detalami wypadają gorzej niż wspominany wyżej produkt. Tutaj powiedzieć o plusach Neon 750. Ogólnie to dosyć przyjemnie brzmiący headset dla graczy i jest w stanie konkurować z popularnymi propozycjami od HyperX w kwestii gier – ale nic poza tym.

Podsumowanie Genesis Neon 750

Zatem co można powiedzieć o Genesis Neon 750? Widać tutaj wiele inspiracji markami premium, jednak dalej brakuje nieco szlifów do perfekcji. Największym problemem tego produktu jest moim zdaniem jakość wykonania, w tej cenie można znaleźć słuchawki znacznie solidniejsze w kwestii użytych materiałów. Brzmieniowo są one naprawdę solidnie jak na polskiego producenta i po lekkich usprawnieniach mogłyby zdecydowanie być konkurencją dla najlepszych produktów ale… no właśnie, po lekkich usprawnieniach.

Ciężko jest mi finalnie ocenić ten produkt. Z jednej strony mamy naprawdę fajnie brzmiące słuchawki, a dodatkiem do tego są ich częste promocje, jednak z drugiej strony jest wygoda/komfort użytkowania oraz wspomniany wyżej (występujący w moim egzemplarzu) imbalans kanałów.. No i oczywiście nie należą one do lekkich konstrukcji. Mam nadzieję, że niedawno zaprezentowane Radon 800 oprócz zdecydowanie mniejszej wagi będą oferowały jakość wykonania godną najlepszych i najdroższych słuchawek na rynku.

Genesis Neon 750 - obrazek wyróżniający
Ocena końcowa
3.3
Jakość wykonania 3.5
Komfort użytkowania 3.0
Mikrofon 4.0
Brzmienie 2.5
Udostępnij ten artykuł
przez Damian Gola
Czołem, jestem Damian, szerzej znany jako Hinis. Interesuję się elektroniką, głównie peryferiami komputerowymi. Najczęściej zdarza mi się testować produkty z kategorii "Audio", bo to na nich znam się najlepiej. Czas wolny spędzam na słuchaniu muzyki podczas ogrywania tytułów RPG.
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *