Test SteelSeries Prime Wireless -Profilowana mysz dla graczy

Stanisław Sobczak

SteelSeries Prime Wireless to mysz z serii Prime, która miała premierę w maju 2021. Posiada ona nowe na rynku przełączniki optyczno-magnetyczne, waży 80 gramów oraz wytrzymuje do 100 godzin na jednym, pełnym ładowaniu akumulatora. Czy SteelSeries zaskoczy nas kształtem i specyfikacją tego gryzonia?

SteelSeries Prime Wireless – Opakowanie

Prime Wireless przychodzi do nas w pudełku, które ma na sobie grafikę przedstawiającą mysz oraz podstawowe informacje techniczne o gryzoniu. W środku, od razu po otwarciu widzimy myszkę, pod którą znajduje się instrukcja obsługi, kabel oraz dongle na USB-C wraz z adapterem. Niestety w zestawie nie otrzymujemy dodatkowych ślizgaczy, a uważam, iż dla kupującego byłyby one miłym dodatkiem.

Opakowanie i zawartość SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless – Wygląd

Mysz wygląda prosto i elegancko. Czarna matowa obudowa, szare logo producenta oraz podświetlana rolka, której podświetlenie można w łatwy sposób wyłączyć, za pomocą programu SteelSeries Engine, o którym później.
Na dole znajdują się 4 teflonowe ślizgacze, przycisk do zmiany DPI i przełącznik ON/OFF. Gryzoń profilowany jest pod prawą rękę, świetnie leży w średniej lub większej dłoni.

Spód SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless – Jakość wykonania

SteelSeries Prime Wireless jest dobrze wykonany. Spasowanie jest dokładne, nie doświadczyłem żadnych dziwnych dźwięków czy skrzypnięć. Jedyne, do czego można się przyczepić to prześwitujący dół myszki, przez który momentami przebija się światło diody. Do reszty nie mam zastrzeżeń — SteelSeries, tak trzymać!

Opakowanie SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless – Powierzchnia

Powierzchnia myszy jest gładka, ale mimo tego bez problemu da się ją pewnie i solidnie chwycić.
Plastik jest dobrej jakości, a mysz nie powoduje nadmiernego pocenia się dłoni.

Mysz na podkładce Odin Gaming Infinity

SteelSeries Prime Wireless – Przyciski główne, boczne i scroll

W myszkach z serii Prime znalazły się przełączniki optyczno-magnetyczne o nazwie Prestige OM™. Łączą one cechy przełączników optycznych, czyli wytrzymałość i brak możliwości wystąpienia dwukliku oraz magnetycznych, które pierwszy raz pojawiły się właśnie w myszkach Prime od SteelSeries.
Ich felling bardzo mi się spodobał, bo jest przyjemny i gładki. Zauważyłem jednak wadę — prawy przycisk klika inaczej niż lewy. Dzieje się tak w 2 modelach myszek Prime, które testuję. Feeling przycisków bocznych także jest bardzo przyjemny i gładki. Nie czuć pre ani post travelu, a przyciski się nie chwieją. W scrollu natomiast czuć wyraźny przeskok między progami, a sam klik jest czysty i mocno wyczuwalny. Materiał, którym pokryty jest scroll to guma, jest ona miła w dotyku i poprawia grip.

Mysz na podkładce Odin Gaming Infinity

SteelSeries Prime Wireless – Łączność, ślizgacze i kabel

Mysz komunikuje się z komputerem za pomocą dongla USB-C na 2.4GHz. Dongle ten można przedłużyć za pomocą kabla oraz adaptera z dwoma wyjściami żeńskimi USB-C. Opóźnienia są nieodczuwalne. Ślizgacze są wykonane z białego PTFE, są grube oraz płynne, mają średnią szybkość. Kabel to czarny, odczepiany paracord na USB-C. Jest dość sztywny i stawia opór.

Zestaw akcesoriów SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless – Sensor

Sensor w środku gryzonia to TrueMove Air. Obsługuje on do 18000 DPI, nie ma wysokiego LOD oraz świetnie współpracuje z podkładkami. SteelSeries zaprojektowało go wraz z PixArtem.

SteelSeries Prime Wireless – Kształt i waga

Mysz jest profilowana pod prawą dłoń oraz idealnie nadaje się pod chwyty takie jak Palm Grip czy Claw Grip, dla użytkownika o średnich bądź dużych dłoniach. Gryzoń waży 80 gramów, więc nie należy do lekkich. Moja dłoń ma 21,5 cm długości na 11 cm szerokości i z myszki korzysta się znakomicie używając Claw Gripa.

SteelSeries Prime Wireless – Oprogramowanie

Ustawieniami myszki możemy sterować za pomocą SteelSeries Engine. Oprogramowanie zawiera wiele opcji, które pozwolą nam dopasować myszkę pod siebie i nie obciąża znacznie komputera.

Oprogramowanie SteelSeries Prime Wireless

SteelSeries Prime Wireless – Podsumowanie

Prime Wireless to gryzoń kosztujący w okolicach 300 złotych. Jest, więc świetną propozycją dla osób o średnich bądź dużych dłoniach, używających Palm bądź Claw Gripa. Moim zdaniem jest dobrze wyceniony oraz spełni wymagania znacznej większości użytkowników. Zachęcam więc do zakupienia go, pod warunkiem że pasuje pod twój rozmiar dłoni i chwyt.

Rekomendacja EnvyTech
Udostępnij ten artykuł
Obserwuje:
Cześć! Jestem Stasiek. Moje hobby to kodowanie oraz sprzęt komputerowy, a w szczególności słuchawki, gdyż uwielbiam słuchać muzyki.
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *