GENESIS Thor 404

STWORZYLIŚMY KLAWIATURĘ do 300 złotych! – Genesis Thor 404 TKL

Zespół EnvyTech

W obecnych czasach widok współpracy firmy tworzącej produkty dla graczy z popularnymi YouTuberami czy portalami to nic rzadkiego. Ilość sprzętu powstającego w kolaboracji firmy X z podmiotem Y stale się powiększa. Poruszając się po świecie IEM’ów, myszy oraz klawiatur, spotykamy taki co krok.

Popyt ulega gwałtownym zmianom, a czas na dostarczenie konsumentom tego, czego oczekują, jest względnie krótki. Dlatego my — EnvyTech wraz z prawdopodobnie najstarszą marką gamingowych akcesoriów – Genesis postanowiliśmy wypuścić na rynek produkt przyprawiający konkurencję o zawrót głowy.

Oto Genesis Thor 404. Poznajmy go nieco bliżej…

Oto ON! A może… ONA? Kto to wie… PRZYWITAJCIE GENESIS THOR 404 TKL

Specyfikacja:

⦁ Rozmiar: TKL (80%)
⦁ Łączność: przewodowa
⦁ Przełączniki: Gateron Yellow Pro / Kailh Box Brown V2
⦁ Typ przełączników: liniowy (Yellow Pro) / dotykowy (Kailh Box Brown V2)
⦁ Typ obudowy: zamknięta (closed design)
⦁ Podświetlenie: RGB
⦁ Keycapy: double-injection PBT
⦁ Oprogramowanie: obecne
⦁ Wymiary: 358 × 133 × 38 mm
⦁ Waga: 951 g
⦁ Gwarancja: 2 lata
⦁ Cena: 299 – 329 PLN

Geneza powstania

Obecność hot-swapa to coś, czego konsumenci potrzebują. To najtańsza opcja na customizację swojego urządzenia do pisania tudzież grania w gry, a także najtańszy sposób na przetestowanie przełączników innych niż te, z którymi do tej pory miało się do czynienia. Liniowych, dotykowych i klikających switchy jest całe mnóstwo, a dzięki stale wzrastającej dostępności budżetowych klawiatur wyposażonych w tę funkcję nie jesteśmy zmuszeni do zakupu urządzeń za ogromne kwoty, by je wszystkie wypróbować.

Genesis Thor 404 jest przede wszystkim produktem od konsumentów dla konsumentów. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo ludzie gracze sobie parę wysoka jakość – niska cena, postanowiliśmy rozpocząć współpracę ze wszystkim dobrze znanym Genesis. Owocem tej kolaboracji jest właśnie Thor 404 – klawiatura w rozmiarze TKL, wyposażona w znane i lubiane przełączniki: Gateron Yellow Pro lub Kailh Box Brown V2 – to, na które z nich postawisz, zależy od Ciebie.

Dlaczego Genesis?

Jako młodzi entuzjaści technologii oraz elektroniki posiadamy ogromną wiedzę na temat peryferii dla graczy, co niesie za sobą dobrą znajomość rynku i potrzeb konsumentów – w końcu sami nimi jesteśmy. Listy „Polecane” wypełniają wyłącznie najlepsze produkty, które bez problemu zakupimy w Polsce bądź na Amazon. Mamy świadomość tego, jak zachowuje się rynek sprzętu gamingowego, i chęć tworzenia produktów bezkonkurencyjnych (a o skonstruowanie takich nietrudno), nie posiadamy jednak najważniejszego – funduszy. Pieniądze, jak powszechnie wiadomo, z nieba nie spadają, postanowiliśmy więc zaproponować współpracę najpopularniejszej polskiej firmie, która na rynku jest już od dwunastu lat i produkuje coraz to lepszy sprzęt – jej przyszłość jest więc obiecująca. Co z tego wyszło? Przekonaj się sam.

Dlaczego prezentacja, a nie recenzja/test?

Jako zespół, który postawił na w pełni obiektywny opis produktów dla graczy, w żadnym stopniu nie kierujemy się własnymi preferencjami dot. słuchawek, myszek czy klawiatur. Poddajemy je ocenie według tego, jakie rzeczywiście są, a nie tego, jak my je postrzegamy. Gdybyśmy napisali recenzję własnego produktu, to czy byłaby ona obiektywna? To pytanie retoryczne.

Genesis Thor 404 TKL

Opis Genesis Thor 404 TKL

Jakie podzespoły zaimplementowaliśmy? Dlaczego akurat takie, a nie inne? Tego dowiesz się już za chwilę, czytaj dalej.

Obudowa

Począwszy od obudowy, postawiliśmy na non-floatkey design ze względów estetycznych oraz akustycznych. Według nas klawiatury skonstruowane w ten sposób są przyjemniejsze zarówno dla oka, jak i dla ucha.

Do tej pory jedyną wartą zakupu białą klawiaturą był Krux Atax Pro Creator Retro. Nazwanie jej „białą” jest jednak mocno naciągane. Biel to biel – śnieżna, nie żadna przybrudzona, wpadająca w beż. Śnieżnobiałą barwą poszczycić się może jeden z dwóch, obok czarnego, wariantów Thora 404. Przyłożyliśmy do tego uwagę i jesteśmy pewni, że było warto. Spójrzcie na zdjęcia – czyż nie jest piękny?

Wewnątrz obudowy można znaleźć piankę wygłuszającą, został więc zastosowany tzw. foam mod. Postawiliśmy na takie rozwiązanie, by minimalnie wyciszyć całą klawiaturę.

Genesis Thor 404 TKL

Przełączniki i stabilizatory

Porządne switche w klawiaturze nie od dziś są dla nas priorytetem. Nie mogło zabraknąć uwielbianych przez wszystkich Gateron Yellow Pro, które wyróżniają się tym, że stawiają nieco większy opór niż model Red, a jednocześnie są nasmarowane, a co za tym idzie – niezwykle płynne i gładkie, przy tym brzmiące doskonale.

Dla fanów przełączników dotykowych przygotowaliśmy z kolei wariant z Kailh BOX Brown V2, będącymi nowszą wersją popularnych przełączników marki Kaihua. Oferują one nieduże, ale przyjemnie wyczuwalne sprzężenie zwrotne, a także gładziutki skok. Moim skromnym zdaniem są one najlepszą opcją ze wszystkich „Brownów” dostępnych na rynku.

Na ten moment odpuściliśmy sobie wersję z przełącznikami typu „clicky”, ze względu na widoczne spadki zainteresowania takowymi wśród konsumentów. Nie wykluczamy jednak powiększenia oferty o taki wariant w przyszłości.

Jako iż stabilizatory z Thora 660 uznaliśmy za wystarczająco dobre, bowiem są one gładkie, stabilne, przesmarowane, nie wydają żadnych niepokojących dźwięków, a więc ich pracę ogólnie określić można mianem przyjemnej, to właśnie na nie postawiliśmy.

Genesis Thor 404 TKL

Sound test

Genesis Thor 404 – Gateron Yellow Pro – Sound test
Genesis Thor 404 – Kailh Box Brown V2 – Sound test

Keycapy

Nakładki wykonane zostały z trwalszego od ABS tworzywa PBT przy użyciu metody double-injection. Dlaczego warto ją stosować do produkcji keycapów pewnie doskonale wiecie – czcionka na bank się nie zedrze, stanowi w końcu osobny element. Wszystkie oznaczenia klawiszy multimedialnych umieściliśmy na przednich ściankach nakładek, by po jakimś czasie nie zanikły, co na pewno wydarzyło by się, gdyby zostały nadrukowane na wierzchu. Pożądaliśmy również estetycznej czcionki z domkniętymi „brzuszkami” i taką też zastosowaliśmy.

Co uważamy za najlepsze w Genesis Thor 404 TKL?

  • Closed design
  • Foam mod
  • Biała i czarna wersja kolorystyczna
  • Jedne z najlepszych „budżetowych” przełączników na rynku
  • Hot-swap
  • Odpinany kabel
  • Keycapy PBT z domkniętą czcionką

Dla kogo i dlaczego jest Genesis Thor 404?

Klawiaturę chcieliśmy wykonać tak, by trafiała do jak największej rzeszy konsumentów. Myśleliśmy, rzecz jasna, głównie o graczach i entuzjastach klawiatur z chudym portfelem, bo „klawiaturowe hobby”, jak powszechnie wiadomo, to najtańszych nie należy… Mimo to Thor 404 powinien sprawdzić się również w pracy, ponieważ nazwanie go głośnym byłoby sporą przesadą, jest poręczny, a jedyne, czego brak możemy odczuć, to tryb bezprzewodowy. Jeśli jesteś graczem i poszukujesz doskonałej klawiatury za rozsądne pieniądze, to bez dwóch zdań nie ma co szukać dalej. Thor 404 to wszystko, co najlepsze w klawiaturach, w jednym. Czego zatem chcieć więcej?

Link do zakupu wersji Gateron – kliknij tutaj

Link do zakupu wersji Kailh – kliknij tutaj

Z kodem GENESIS10 macie 10% zniżki

Genesis Thor 404 TKL Geteron można zakupić w większości sklepów z elektroniką, ale wersja Kailh jest dostępna tylko w X-KOM i na stronie producenta.

Podziękowania

Tworząc projekt „Thor 404” skupialiśmy się głównie na tym, czego na rynku nie ma, a czego rynek bardzo potrzebuje. Wzięliśmy pod lupę najlepsze klawiatury w podobnym przedziale cenowym, a następnie postaraliśmy połączyć ich zalety w całość i tak oto powstał Genesis Thor 404. Nikt z nas nigdy by nie pomyślał, że weźmie udział w tworzeniu najlepszej klawiatury do trzystu złotych, bo na takie miano Thor 404 zdecydowanie zasługuje. Z tego miejsca chcieliśmy więc serdecznie podziękować Wam – czytelnikom – tym, którzy są tu setny raz, ale i tym, którzy zaglądają na naszą stronę po raz pierwszy, ponieważ to głównie za sprawą Waszej aktywności udało nam się nawiązać tak owocną współpracę. Oczywiście, podziękowania należą się też marce, która była zainteresowana naszą propozycją dosyć nie codziennej propozycji współpracy. Nigdy nie patrzyliśmy na wyświetlenia czy pieniądze, a najważniejsze dla nas było to, byście Wy, gracze, byli świadomi tego, jaki sprzęt kupujecie.

DZIĘKUJEMY!

“Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że jest to coś wyjątkowego.”

William Paul Young
Udostępnij ten artykuł
7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *