Polecane słuchawki

Znajdziesz tutaj propozycje słuchawek bez mikrofonu. Pamiętaj – zawsze warto sprawdzić droższe propozycje, ponieważ mogą być na promocji. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że niektóre modele potrzebują dodatkowej mocy (jeśli słuchawki „A” będą potrzebowały mocniejszego źródła, to po podłączeniu ich do np.: „integry” będzie skutkowało ich cichym graniem). Jeśli słuchawki posiadają wysoką skuteczność oraz niską impedancję nie wymagają osobnego źródła. Żeby obliczyć moc, potrzebną, by napędzić słuchawki do jakiejś szczytowej głośności, użyj przykładowo tego kalkulatora. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze sprzętu pod Twoje preferencje, zapraszamy na grupę Audio „Jak Będzie w Słuchawkach?. Kolejność produktów w danym budżecie jest losowa.

Słuchawki Zamknięte

do 400 zł
– Shure SRH440 bez A + SPG095 oraz ewentualna nakładka na pałąk z np. AliExpress bądź pianka. Więcej informacji o piance na samym dole strony. (Recenzja)

do 500 zł
– Shure SRH440 bez A + nauszniki Brainwavz zamszowe z żelem + papier toaletowy mod (to nie jest żart) oraz nakładka na pałąk z np. AliExpress bądź pianka. Więcej informacji o piance oraz umiejscowieniu papieru toaletowego w nausznikach znajduje na samym dole strony. (Recenzja)
– Shure SRH840

do 600~700 zł
– AKG K371 (SRH440 z modyfikacjami są bliżej krzywej Harmana)
– Shure SRH840

do 1000 zł i więcej
– Audio-Technica ATH-M70x (SRH440 z modyfikacjami są bliżej krzywej Harmana)
– Sony MDR-1AM2 (dla basolubów)

Słuchawki Otwarte

do 200 zł
– Koss KSC75
– Samson SR850

do 300 zł
– Somic V2 (Minirecenzja)

do 500~700 zł
– HiFi-Man HE400se
– Fostex T50RP Mk.3
– Sennheiser HD 560s (Recenzja)

powyżej 700 zł
– Sennheiser HD 560s (Recenzja)

Słuchawki Bezprzewodowe

do 250~500 zł
– JBL Tune 710BT (mogą być niewygodne dla osób z większymi uszami ze względu na mało miejsca w środku padów)
– Creative ZEN Hybrid (Recenzja) (brzmieniowo gorsze od JBL Tune 710BT, ale posiadają ANC)
– JBL Tune 760NC (dla basolubów, mogą być niewygodne dla osób z większymi uszami ze względu na mało miejsca w środku padów)

do 600 zł
– JBL Live 660NC (brzmieniowo gorsze od JBL Tune 710BT)

do 900 zł
– Teufel Real Blue NC

powyżej 1000 zł
– Bose QuietComfort 45
– Edifier Stax Spirit S3

Słuchawki takie jak AKG N700NC M2 oraz Razer Opus 2020 (Recenzja) mogą być niedostępne w sprzedaży, lecz nadal są bardzo dobrymi propozycjami, więc jeśli masz możliwość zakupu ich w stanie nowym lub używanym, a akurat szukasz bezprzewodowych słuchawek z ANC, to będą lepszymi wyborami niż produkty z listy.

Informacja o piance oraz o tym, jak zamontować papier toaletowy w nausznikach

Włóż papier toaletowy do nauszników (dwa listki) od strony przetwornika i taką konstrukcję załóż na słuchawki. Zdjęcie poniżej przedstawia nausznik z papierem toaletowym włożonym w poprawny sposób.

Usuń jeden z boków pianki (z „L” zrób „I”) i odetnij kawałki o długości 3.4 cm (mniej więcej szerokość pałąka). Następnie ułóż wycięte kawałki w sposób widoczny na zdjęciu (tak, aby czerwona linia była punktem styku pałąka z twoją głową) i przyklej do pałąka.

Wykres odpowiedzi częstotliwościowej SRH440 na zamszowych nausznikach Brainwavz z żelem chłodzącym, przed zastosowaniem modyfikacji związanej z papierem toaletowym
Wykres odpowiedzi częstotliwościowej Shure SRH440 na zamszowych nausznikach Brainwavz z żelem chłodzącym, po zastosowaniu modyfikacji związanej z papierem toaletowym