ultra slim powerbank magsafe wyróżniający

Recenzja Silver Monkey Ultra Slim Powerbank MagSafe – indukcyjny powerbank dla iPhone’ów!

Damian Gola

Silver Monkey Ultra Slim Powerbank MagSafe to powerbank polskiego producenta, który cechuje się pojemnością 5000 mAh. Dotychczas nie miałem okazji korzystać z akcesoriów MagSafe, ale dzięki uprzejmości x-kom oraz producenta Silver Monkey nie tylko mam taki zaszczyt, ale również mogę uchylić rąbka tajemnicy, jak się sprawuje ten kosztujący 150 złotych powerbank. Zapraszam do zapoznania się z materiałem!

Specyfikacja

Pojemność5000 mAh
Rodzaj ogniwalitowo-polimerowe
PortUSB-C (in/out)
Napięcie nominalne5 V, 9 V, 12 V
Prąd wyjściowy1,67 A, 2,22 A, 3 A
Łączna moc15 W
Wymiary i waga102,5 × 66 × 9 [mm], 120 g
InneFast Charge,
Power Delivery,
MagSafe,
zabezpieczenie termiczne (OTP),
zabezpieczenie przed przeładowaniem
Gwarancja24 miesiące (u producenta)
Cena149 zł
Specyfikacja pochodzi ze strony internetowej sklepu x-kom.

Opakowanie i jego zawartość

Ultra Slim Powerbank MagSafe przychodzi do nas w minimalistycznym, estetycznym opakowaniu. Wewnątrz, oprócz powerbanka, czeka na nas przewód USB-C, za pomocą którego będziemy mogli go naładować. Instrukcja obsługi także jest obecna, wszystko spoczywa w plastikowej formie.

Jakość wykonania

Raczej bez zarzutu. Ultra Slim Powerbank MagSafe wykonano z należytą starannością. Spasowanie elementów jest na medal. Magnes trzyma doskonale, nie ma mowy o przypadkowym jego odpięciu od urządzenia. Nawet bez użycia etui ze wsparciem MagSafe opór podczas rozłączania jest umiarkowany. Mogę się przyczepić jedynie do wykończenia materiału, który styka się z urządzeniem, bowiem ta czarna powierzchnia łatwo zbiera odciski palców. Szmatka z mikrofibry bardzo dobrze radzi sobie z tym problemem.

ultra slim powerbank magsafe4

Użytkowanie

Ultra Slim Powerbank MagSafe dzięki wyświetlaczowi LED pozwala sprawdzić stan naładowania urządzenia, a dodatkowa zielona dioda informuje nas o tym, czy powerbank przekazuje energię. Urządzenie ładowane przy użyciu ładowarki 20 W jesteśmy w stanie naładować mniej więcej w godzinę. Warto odnotować, że gdy przyczepimy urządzenie, będzie towarzyszyła nam charakterystyczna animacja ładowania.

ultra slim powerbank magsafe5

Oprócz funkcji bezprzewodowego ładowania, powerbank oferuje możliwość podłączenia urządzenia przewodem poprzez port USB-C, który obsługuje ładowanie do 20 W. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że sprzęt ten mieści się dosłownie w każdej kieszeni. Dzięki nim korzystanie ze smartfona nie jest utrudnione, jak ma to miejsce w przypadku większych powerbanków. Ultra Slim Powerbank MagSafe oferuje możliwość jednoczesnego ładowania telefonu oraz swojego akumulatora.

5000 mAh starcza na jedno doładowanie iPhone 13 od 20% do 100%. Rozpoczęcie ładowania iPhone 13 przy 50% pozwala na naładowanie go do 100%, w takim wypadku nienaruszone zostanie od 40% do 50% pojemności. Ultra Slim Powerbank MagSafe w moim przypadku idealnie sprawdził się nie tylko w wyczerpującym dniu na studiach, ale też wyjściach ze znajomymi czy transporcie między miastami.

ultra slim powerbank magsafe6

Niestety, są to warunki idealne, czyli takie, gdy nie korzystamy z urządzenia. W momencie gdy powerbank był naładowany na 100%, podpięcie go do iPhone’a o poziomie naładowania baterii 20% skutkowało poprawieniem tego stanu do 80% przy ciągłym z niego korzystaniu. Nie jest to wynik zły, na pewno lepszy niż osiągany przez ładowarkę MagSafe od Apple, która posiada ogniwo o znacznie mniejszej pojemności.

Podsumowanie Silver Monkey Ultra Slim Powerbank MagSafe

Trzeba przyznać, że polski producent coraz lepiej radzi sobie z akcesoriami GSM. Ciężko było mi podczas trwania testów dostrzec jakiekolwiek wady tego produktu (albo nie wiedziałem, gdzie ich szukać?). Kompaktowy powerbank z obsługą MagSafe, który jest niedrogi, przyjemnie wykonany, posiada elegancki design i pozwala dodatkowo ładować urządzenia poprzez port USB-C, mnie to jak najbardziej przekonuje, a was?

Rekomendacja EnvyTech
Serdeczne podziękowania dla x-kom, bez którego owa recenzja nie byłaby możliwa.
Udostępnij ten artykuł
przez Damian Gola
Czołem, jestem Damian, szerzej znany jako Hinis. Interesuję się elektroniką, głównie peryferiami komputerowymi. Najczęściej zdarza mi się testować produkty z kategorii "Audio", bo to na nich znam się najlepiej. Czas wolny spędzam na słuchaniu muzyki podczas ogrywania tytułów RPG.
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *