x-kom Alu MagCharger 3in1 Wyróżniające

Fantastyczna ładowarka indukcyjna dla produktów Apple! – Recenzja x-kom Alu MagCharger 3in1

Damian Gola

X-kom Alu MagCharger 3in1 to ładowarka indukcyjna, której producentem jest nie kto inny, jak właśnie x-kom – jeden z największych sklepów z peryferiami i hardware’em w Polsce. Jako osoba korzystająca ze sprzętu Apple stale poszerzam swoją wiedzę w zakresie akcesoriów dla urządzeń producenta spod znaku nadgryzionego jabłka. Jakiś czas temu dostałem propozycję przetestowania ładowarki indukcyjnej, która z założenia ma dostarczać energię trzem podstawowym urządzeniom Apple: iPhone’owi, AirPodsom oraz Apple Watchowi. Czy ładowarka kosztująca 200 złotych jest w stanie czymś zaskoczyć? Tego jeszcze nie wiem, ale razem z wami postaram się poszukać na to pytanie odpowiedzi.

Specyfikacja

Producentx-kom
Typ ładowarkiindukcyjna
KompatybilnośćApple Watch, iPhone (12 i nowsze), AirPods
Moc / napięcie / prąd wyjściowy15 W / 5 – 9 V / 3 A
Wymiary i waga25 × 121 × 144 [mm], 240 gramów
Innemożliwość ustawienia pozycji pionowej,
automatyczne dopasowanie mocy do podłączonych urządzeń,
standard QI,
zgodność z MagSafe,
zabezpieczenie przed zwarciem i przepięciem,
funkcja lampki nocnej
Gwarancja24 miesiące
Cena199 złotych
Specyfikacja pochodzi ze strony internetowej sklepu x-kom

Opakowanie i zawartość

x-kom Alu MagCharger przychodzi do nas w niewielkim kartonowym pudełku w czarnym macie. Jego front prezentuje render ładowarki wraz z jej nazwą oraz białe logo producenta. Na tyle znajdziemy zaś opis produktu w kilku językach. Wewnątrz znajdziemy kartonową formę, ładowarkę, instrukcję obsługi oraz kabel zakończony obustronnie wtyczką USB-C, za pomocą którego podłączymy ładowarkę do kostki.

x-kom Alu MagCharger 3in1 Pudełko, front

Jakość wykonania

Alu MagCharger to przede wszystkim plastik, ale ten lepszego sortu. Nie ma mowy o przypadkowych zarysowaniach, materiał jest wytrzymały i dobrze znosi upływ czasu. W przypadku wariantu białego nie uświadczymy żółknięcia. Spasowanie elementów stoi na wysokim poziomie i nie dostrzegłem problemów związanych z niedokładnym zaprojektowaniem konstrukcji. Znajdujące się z przodu aluminiowe wykończenie plastiku nie tylko prezentuje się estetycznie, lecz także jest znakomicie wykonane. Całość stanowi po prostu dobrze zrobioną ładowarkę.

x-kom Alu MagCharger 3in1 Pudełko, tył

Czas ładowania i dodatkowe funkcje

Podczas testów Alu MagCharger korzystałem jedynie z dwóch urządzeń. Z trójki przez nią obsługiwanej zabrakło jedynie zegarka od Apple, lecz iPhone 13 oraz AirPods Pro 2. generacji sprawdziły się wzorowo jako króliki doświadczalne. Oprócz tego jestem w posiadaniu oryginalnej, dwudziestowatowej ładowarki Apple, która również towarzyszyła mi podczas recenzowania. Jednoczesne podłączenie do ładowania obydwu urządzeń skutkowało czasem ładowania telefonu oscylującym w granicach od 2 do 2,5 godzin. Myślę, że moc ładowarki, która dostarczała energię, mocno ograniczała możliwości tego urządzenia.

x-kom Alu MagCharger 3in1 Pudełko, zawartość

Postanowiłem sprawdzić czas ładowania jednego urządzenia. W przypadku podłączenia tylko smartfona czas ładowania skrócił się o ponad pół godziny, spadając poniżej 2 godzin. AirPods Pro mogą się zaś samotnie naładować w czasie nieprzekraczającym 1,5 godziny. Studenci docenią fakt, iż czasy te pokrywają się z długościami przerw na uczelniach.

Oprócz funkcji ładowania x-kom postanowił wyposażyć swoje urządzenie w podświetlenie LED, które ma nam służyć jako lampka nocna. Patent jest wprost genialny. Ilekroć przebudziłem się w nocy bądź wróciłem późnym wieczorem do swojego pokoju, nie miałem problemów ze znalezieniem szklanki z wodą czy drogi do większej lampki. Pasek LED nie świeci jasno, to delikatne podświetlenie, mające pomóc w zlokalizowaniu elementów na biurku. I to się sprawdza.

x-kom Alu MagCharger 3in1 zdjęcie, biurko

Podsumowanie x-kom Alu MagCharger 3in1

Co prawda jest to pierwsza moja recenzja akcesorium dla urządzeń mobilnych, ale już wiem, że gdybym musiał kupić ładowarkę indukcyjną, wybrałbym właśnie Alu MagCharger. Możliwość jednoczesnego podładowania zegarka, słuchawek i smartfonu to zaleta tego urządzenia, które łączy ze sobą dodatkowo fantastyczną jakość wykonania i funkcjonalność lampki nocnej, która delikatnie doświetli nasze ciemne pomieszczenie niskim kosztem energii.

Ciężko jest znaleźć wady tego urządzenia, albowiem jest ono wykonane z należytą starannością. Ewentualna potrzeba jego transportu również nie będzie problematyczna, gdyż ładowarka jest nieduża, a ponadto możemy ją złożyć – w tej formie obsłuży maksymalnie jedno urządzenie. Jeśli szukasz ładowarki indukcyjnej zgodnej z MagSafe, nie zastanawiaj się. Bierz Alu MagChargera.

Rekomendacja EnvyTech
Sprzęt do przetestowania udostępnił sklep x-kom, za co serdecznie dziękujemy.
Udostępnij ten artykuł
przez Damian Gola
Czołem, jestem Damian, szerzej znany jako Hinis. Interesuję się elektroniką, głównie peryferiami komputerowymi. Najczęściej zdarza mi się testować produkty z kategorii "Audio", bo to na nich znam się najlepiej. Czas wolny spędzam na słuchaniu muzyki podczas ogrywania tytułów RPG.
Napisz komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *