Xtrfy GP4 Black – Świetnie i tanio

Od dłuższego czasu korzystam tylko i wyłącznie z szybkich padów. Czy ciut wolniejsza propozycja od Xtrfy (Xtrfy GP4) sprawiła, że potrzebuje zmiany?

Szybkość

GP4 sygnowana jest jako produkt znajdująca się pomiędzy controlem a speedem – jako mid. Jest to prawda. Warto dodać, że sama podkładka należy do wolniejszych midów. Niestety ja wciąż wolę szybsze.

Stopping power

Skoro podkładka od Xtrfy nie należy do czołówki jeżeli chodzi o szybkość – może poszczycić się świetnym stopping powerem. Myszka zatrzymuje się szybko, pewnie i naturalnie.

Xtrfy GP4

Tarcie powierzchniowe

Podkładka nie stawia oporu. Uzyskane zostało to głównie za sprawą materiału – nie jest to hybrid pad jak np. Razer Strider, ale zwykła “szmacianka”. Na plus w przypadku takiego wykonania zasługuje dużo większa tolerancja na gorsze ślizgacze.

Płynność

Niezależnie od użytych ślizgaczy itp. płynność na Xtrfy GP4 będzie na bardzo wysokim poziomie. Gryzoń przesuwa się gładko, jednolicie i nie wyczuwamy gramatury podłoża.

Wytrzymałość

Użyty materiał ma też swoje minusy – bardziej podobny jest na zarysowania, ubrudzenia a nawet i szarpnięcia/porwania. Podkładka nie posiada coatingu, czyli nie zauważymy w niej kruszenia się lub odpadania wierzchniej warstwy.

Odporność na warunki atmosferyczne itp.

Jest bardzo porządnie. Nieuniknione jest oddziałowywanie z nadmierną wilgotnością. Zmiany te, są tak kosmetyczne, że mało kto je zauważy. Niestety podkładka dosyć dobrze chłonie wodę. Jeżeli pocą nam się dłonie, momentami będzie niewesoło.

Obszycie

Obszycie jest mało zbite lecz bardzo dobre. Naprawdę niewielka część wystaje poza obszar ślizgu. Miła niespodzianka ze strony Xtrfy.

Spód

Dół wywołała na mnie nie małe zaskoczenie. Nie jest to guma ani nic “gumopodobnego” tylko pianka. Ku mojemu zdziwieniu, sprawdza się wyśmienicie! Podczas intensywnych ruchów nawet nie drgnie, a jak już – bez najmniejszego problemu ją poprawimy. Do minusów należy nieregularny kolor i przebarwienia na powierzchni.

Xtrfy GP4
naprawdę bardzo dziwny materiał, pianka z bardzo dziwną gramaturą

Powierzchnia

Zwyczajny materiał. Nie jestem dobry w opisywaniu tego typu faktury ani właściwości przy tak, na pozór normalnego, materiału. Jest dosyć podobny w dotyku do dużo tańszych konkurentów. Tutaj jednak, w parze z ceną idzie jakość.

Xtrfy GP4

Podsumowanie

A więc, czy Xtrfy GP4 zasługuje na tyle komplementów ile uzyskuje? Tak, to świetna podkładka z gatunku “wolniejszy mid”. Niestety ja nie jestem targetem tego modelu, ale najzwyczajniej w świecie, nie mam mu nic do zarzucenia. Produkt godny polecenia.

Rekomendacja EnvyTech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *